L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Ders 10 : Son Satışı Düzenleme

Ders 10 : Son Satışı Düzenleme

Ders 10 : Son Satışı Düzenleme

son-satisi-duzenleme

Herkese merhabalar. Arvesoft eğitimlerine hoşgeldiniz. Bu eğitim videosunda Son Satışı Getir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Son satışı getir butonuna tıklayarak yapmış olduğunuz son satışı listeleyebilirsiniz. Son satış ile ilgili bir düzenleme yapmak istiyorsanız yada kontrol etmek istediğiniz bir işlem varsa bu butonu kullanabilirsiniz. Bu kısımda ürün ekleyip çıkarabilirsiniz. İndirim uygulayabilirsiniz. Bilgi fişini vermeyi unutmuşsanız bilgi fişini aktif edip çıktı alabilirsiniz. 

Örnek olması adına bir satış yapalım. Satış listesine ürün ekliyorum. Daha sonra Satışı Tamamla butonuna tıklayarak satışı gerçekleştiriyorum. Satıştan sonra bir ürünü yanlış girdiğimizi veya farklı bir sorunun olduğunu fark ettik. Öncelikle Son Satışı Getir butonuna tıklayarak son satışın bütün değerlerini ekrana yansıtıyorum. Daha sonra yapmak istediğim düzenlemeleri yapıyorum. Örneğin bir ürünü fazladan okutmuşsak o ürünü silebiliriz. Yeni ürün eklememiz gerekiyor ise ürünün barkodunu okutarak veya diğer yöntemleri kullanarak ürünü satış listesine ekleyebiliriz. Bir indirim uygulamak istiyorsak indirim uygulayabiliriz. Bu şekilde düzenlemeleri yaptıktan sonra Satışı Tamamla butonuna veya Detaylı Tamamla butonuna tıklayarak son satışı tamamlayabilirsiniz. 

Buradaki amaç yeni bir satış faturasını oluşturmak yerine var olan satış faturasında düzenlemeler yaparak sorunu çözmek.

Ders 10 : Son Satışı Getir - Son Satışı Düzenleme

Böylece bu eğitim videosunda Son Satışı Getir butonunun işlevinden ve ne tür durumlarda kullanmamız gerektiğinden bahsetmiş olduk. Bir sonraki eğitim videosunda görüşmek üzere.

Rate this post
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72