L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Ders 9 : Müşteri Beklet

Ders 9 : Müşteri Beklet

Ders 9 : Müşteri Beklet

barkod-sistemi-musteri-beklet

Barkod Sistemi - Satış Sırasında Müşteri Nasıl Bekletilir?

Herkese merhabalar. Arvesoft eğitimlerine hoşgeldiniz. Bu eğitim videosunda L10 Barkod Sisteminin bize sunmuş olduğu Müşteri Beklet özelliğinden bahsetmek istiyorum. Müşteri Beklet özelliği bir müşterinizin satış listesindeki ürünlerini silmeden bir sonraki satışa otomatik olarak aktarılmasıdır. Bu özellik daha çok, müşteri sırası varsa yani en az iki müşteri art arda bekliyorsa kullanılabilir. 

Ürünlerini okuttuğumuz müşteri bir ürün daha almak isteyebilir. O ürünü alıp getirene kadar siz diğer müşterinin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yada müşteri başka bir problemde yaşamış olabilir. Bu tür durumlarda müşteri beklet özelliğini kullanabilirsiniz. 

Öncelikle örnek olması adına satış listesine ürün ekleyelim. Yukarıda bahsetmiş olduğum durumlar veya benzeri durumlar gerçekleştiğinde sıradaki diğer müşterilerimizi çok bekletmemek için Müşteri Beklet özelliğini kullanabiliriz. Müşteri Beklet butonuna tıklıyorum ve satış listesindeki ürünlerin kayıt altına alınıp satış listesinin sıfırlanmasını sağlıyorum. Böylece bir müşterimizi beklemeye aldık. 

Müşteri Beklet butonuna tıklandığında, Müşteri Beklet butonu Müşteri Geri Al butonuna dönüşür. Beklemeye aldığınız müşteri hazır olduğu zaman Müşteri Geri Al butonuna tıklayarak beklemeye aldığınız müşterinizin satışına dönebilirsiniz.

Bir sonraki müşterimizin ürünlerini satış listesine ekleyebiliriz artık. Ürünlerini ekliyorum ve Satışı Tamamla diyerek satışı tamamladım. Görmüş olduğunuz gibi satışı tamamladıktan sonra beklemeye aldığımız müşterinin ürünleri otomatik olarak satış listesine eklendi. Bu esnada beklemeye alınan müşterimiz hazırsa satışını tamamlayabiliriz. Müşterimiz satış listesinde olmayan bir ürün daha satın alacaksa o ürünü de satış listesine ekleyip daha sonra satışını tamamlayabiliriz.

Eğer beklemeye alınan müşteri hazır değilse tekrardan Müşteri Beklet butonuna tıklayarak bir sonraki müşterinin işlemini yapabiliriz. Bir sonraki müşterinin ürünlerini satış listesine ekliyorum ve satışı tamamlıyorum. Görmüş olduğunuz gibi tekrardan beklemeye aldığımız müşterinin ürünleri listelendi. Eğer beklemeye alınan müşteri hazır değilse tekrardan müşteri beklet butonuna tıklayabilirsiniz. Müşteri bekletmenin bir sınırı yoktur. Müşteri kasaya gelene kadar veya sorununu çözene kadar bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer müşteriniz hazırsa hemen satışını tamamlayabilirsiniz.

Ders 9 : Satış Sırasında Müşteri Nasıl Bekletilir?

Böylece bu eğitim videosunda L10 Barkod Sisteminin bize sunmuş olduğu Müşteri Beklet özelliğinden bahsetmiş olduk. Bir sonraki eğitim videosunda görüşmek üzere.

Rate this post
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72