L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Ders 3 : Satış Listesine Ürün Ekleme

Ders 3 : Satış Listesine Ürün Ekleme

Ders 3 : Satış Listesine Ürün Ekleme

satış-listesi-ürün-ekleme

Barkod Sistemi - Satış Listesine Ürün Ekleme

Herkese Merhabalar, Arvesoft eğitimlerine hoşgeldiniz. Bu eğitim videosunda satış listesine ürünleri nasıl ekleyebileceğinizi göstermek istiyorum. 

Ürünleri sorunsuz bir şekilde satış listesine eklemek için ürünlerin daha önce sisteme tanımlanmış olması gerekir. Ürünleri satış listesine eklemenin bir çok yolu var. Bunlardan ilki ve en kullanışlı olanı barkod okuyucudan ürünün barkodunu okutarak ürünleri satış listesine eklemek.

Barkod okuyucunun olmadığı veya okumadığı durumlarda ürünün barkod numarasını veya stok kodunu ilgili alana yazarak ürünleri satış listesine ekleyebilirsiniz. Ürünün barkod numarasını yazıp klavyeden enter tuşuna bastığımda görmüş olduğunuz gibi ilgili ürün, satış listesine eklendi. Başka bir ürünün stok kodunu yazıyorum ve enter tuşuna basıyorum. Görmüş olduğunuz gibi, ürün stok kodunu yazarak ta ürünleri satış listesine ekleyebiliyoruz. 

Sağ alt tarafta bulunan numaralı butonları kullanarak ta ürünlere ait barkod numarası ve stok kodunu yazabilirsiniz. Barkod numarası veya stok kodunu yazdıktan sonra Sağ alt tarafta bulunan enter butonuna basarsaniz ilgili ürün satış listesine eklenecektir.

Ürünlerinizin barkod numarası veya stok kodlarının olmadığı durumlarda isteğe bağlı olarak ürün listesinden ürünleri seçerek ürünleri satış listesine ekleyebilirsiniz. Ürün listesini açmak için Ürün Listesi butonuna tıklayabileceğiniz gibi klavyeden f4 tuşuna da basabilirsiniz.

Ürün listesinde daha önce eklemiş olduğunuz sisteme kayıtlı bütün ürünleri görebilirsiniz. İlgili ürünü bulmak için arama özelliğini kullanabilirsiniz. Satış listesine eklemek istediğiniz ürünün barkod numarasını, stok kodunu veya ürünün adını yazarak ilgili ürünü listeleyebilirsiniz. Ürün listelendikten sonra ürüne çift tıklayarak ürünü satış listesine ekleyebilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi ilgili ürün satış listesine eklendi. Birden fazla ürünü ürün listesinden seçerek te satış listesine ekleyebilirsiniz. Tekrardan ürün listesini açıyorum. Ürünlerin sol tarafında bulunan kutucuklara tıklayarak satış listesine eklemek istediğim ürünleri seçiyorum. Tüm ürünleri seçtikten sonra sağ üst tarafta bulunan Satış Yap butonuna tıklıyorum. Görmüş olduğunuz gibi seçmiş olduğumuz ürünler satış listesine eklendi. Ürün listesinde ürünleri kategoriye göre listeleyerek ilgili kategorideki ürünlerin bir kısmını veya tümünü satış listesine ekleyebilirsiniz.

Barkodsuz ürünleri veya sık satılan ürünleri hızlı satış butonlarına ekledikten sonra ilgili hızlı satış butonuna bir defa tıklayarak ürünü satış listesine ekleyebilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi ürünler sorunsuz bir şekilde satış listesine eklendi.

Barkod okutma bölümünün hemen altında yer alan ve  varsayılan değeri 1 olan Miktar bölümü satış listesine eklemek istediğimiz ilk ürünün miktar bilgisini verir. varsayılan değeri 1 olduğunda ekleyeceğimiz her ürün 1 birim olarak eklenir. Aynı üründen 1 den fazla satış yapacağınız durumlar da her defasında barkodu okutmak yerine bu sayıyı değiştirip miktar sayısını belirleyebilirsiniz. Örneğin bir müşterimiz aynı üründen 10 adet almak istiyor. Öncelikle barkod alanına 10 yazıyorum. Daha sonra yıldız(*) tuşuna basıyorum ve son olarakta enter tuşuna basıyorum. Görmüş olduğunuz gibi Miktar 10 olarak değişmiş oldu. Bundan sonra satışını yapacağım ilk ürünün miktarı 10 olarak belirlenecek. Herhangi bir ürünü satış listesine eklediğimde görmüş olduğunuz gibi Miktar 10 olarak belirlenmiş oldu. Satışı yaptıktan sonra miktar otomatik olarak 1 olur. Aynı işlemi barkod modülündeki sayı butonlarıyla da yapabilirsiniz. 1 ve 5 butonlarına tıklayarak 15 yazıyorum. Daha sonra yıldız(*) butonuna tıklayarak miktarı belirliyorum. Herhangi bir ürünü satış listesine eklediğimde ilgili ürünün miktarı 15 olacaktır. 

Miktar alanından düzenleme yaparak ta ürün satış miktarını belirleyebilirsiniz. Satış listesinde olan bir ürünü tekrar satış listesine eklediğinizde satış listesinde bulunan ürünün miktarı artacaktır. Miktar alanına bakarak o üründen kaç adet satıldığını görebilirsiniz.

Satış listesindeki kalem sayısını satış listesinin sol üst tarafında bulunan değere bakarak bulabilirsiniz.

Ders 3 : Satış Listesine Ürün Ekleme

Böylece bu eğitim videosunda satış listesine ürünleri nasıl ekleyebileceğinizi göstermiş olduk. Bir sonraki eğitim videosunda görüşmek üzere.

Rate this post
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72