L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur

Barkod sistemi nasıl kurulur, barkod sistemi günümüzde işletmelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir ve teknoloji geliştikçe artık daha kolay bir kuruluma sahip olmuştur. Her ne kadar her işletmenin hizmet verdiği sektör değişse de konu barkod sistemi olunca aslında ihtiyaçlar hemen hemen aynı yöndedir. Barkod sistemi kurulumu için en temel ihtiyaç bir bilgisayardır.

Bilgisayar, barkod okuyucu ve barkod yazıcı ile birlikte donanımsal olarak barkod sistemi kurulmuş olur. İşletmeler, bu donanımların yanı sıra bir de yazılımsal bir sisteme ihtiyaç duyar. Burada da noktaya asıl barkod sistemi girer. Stok takibi ve hızlı satış işlemine olanak sağlayan barkod sistemi sayesinde işletmeler çok daha verimli bir şekilde hizmet vermeye başlar.

Donanımsal parçaları temin ettikten sonra firmamız, sisteminize özel bir barkod sistemi yazılımı kuracaktır. Bundan sonrasında herhangi özel bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Barkod yazıcısının ise bilgisayarınıza sürücü yardımı ile tanıtılması gerekmektedir.

Bu nedenle barkod sistemi için barkod yazıcısı almadan önce birkaç araştırma yapmanızda fayda var. Bazı barkod yazıcılar sistemi otomatik olarak algılamadığı için bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Buna istinaden de kaliteli bir barkod yazıcısı ile çalışmanız yine sizin yararınıza olacaktır.

Tüm bunların dışında eğer barkod sistemi kurmak için yeterli donanımsal ve yazılımsal bilgiye sahip değilseniz, firmamızdan destek alarak kolayca bir barkod sistemine sahip olabilirsiniz. Barkod sistemi kurulum aşamasında aklınıza gelecek her türlü soru için de yine bizlerle iletişime geçebilir ve kısa sürede sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Barkod Sistemi Nasıl Kurlur?
Barkod sistemi kurulurken, hizmet sektörü gibi birçok sektörde sıklıkla tercih edilmektedir.

Barkod Sistemi Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği gibi günümüzde birçok barkod sistemi kurma hizmeti veren firma vardır. Buna istinaden de farklı farklı barkod sistemleri bulunur. Burada en önemli nokta, işletmenizin ne tarz bir hizmet verdiğidir. Yani kendinize en uygun barkod sistemini bulmak için en büyük ihtiyaçlarınızı bilmeniz gerekir.

Bunların dışında ücretsiz ya da demo olarak adlandırılan barkod sistemlerini de deneyebilirsiniz. Barkod sistemi demolarıyla birlikte ilgili sistemin işletmenize neler kattığını görebilir ve duruma göre ilerleyebilirsiniz.

Örneğin sitemize girerek ücretsiz indir butonuna bastıktan sonra demo barkod sistemi yazılımımızı edinebilir ve kısa süreliğine ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi kısaca barkod sistemi kurarken edilirken dikkat edilmesi gerekenlere bakalım:

  • Müşteri hizmetleri iyi olan firmaları tercih etmek oldukça avantajlıdır. Bilindiği gibi barkod sistemi, donanımsal değil de daha çok yazılımsal bir şekilde çalışmaktadır. Bu da zaman zaman bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu tarz sebeplerle yaşadığınız soruna anında çözüm almak için müşteri hizmetleri iyi olan bir firmadan barkod sistemi tercih etmelisiniz.
  • Dikkat etmeniz en önemli unsurlar arasında barkod sisteminin fiyatları bulunmaktadır. Barkod sisteminin sizlere sunduğu özelliklere göre fiyat artar ya da azalır. Örneğin, normal sistemlere göre daha fazla özelliğe sahip olan barkod sistemlerinin fiyatları, doğal olarak diğer sistemlere oranla daha fazladır. Her ne kadar bu tarz sistemler oldukça fazla özelliğe sahip olsa da işletmeniz, bu özelliklerden birçoğuna ihtiyaç duymayabilir. Böyle bir durumda da gereksiz maliyet yapmış olursunuz. Yani en iyi verim için barkod sistemi yazılımının fiyat ve özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Barkod sistemi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri temel olarak iki maddeye ayırabiliriz. Bunlar sizler için seçtiğimiz en kısa ve en temel maddeler. Barkod sistemi kurmak için tercih yaparken bu maddeleri göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?
Barkod sistemi kurulumu için barkod okuyucu en temel elemanlardan birisidir.

Barkod oluşturma programı adlı içeriğimize göz atarak barkod sistemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Barkod ProgramlarıÜcretli/Ücretsiz Kullanım Süresi
Demo Barkod Programı1 ay
Satın Alınan Barkod ProgramıÖmür boyu
Barkod programlarının kullanım süreleri

Barkod programlarının kullanım süreleri firmadan firmaya her ne kadar değişiklik gösteriyor olsa da genellikle satın alınan programlar ömür boyu kullanılabilir ve hizmet alınabilir durumdadır.

Neden Barkod Sistemi?

Barkod sistemi, artık hemen hemen her türlü işletmede bulunmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise işletme sahibinin barkod sistemi sayesinde çok daha pratik ve verimli bir şekilde hizmet verebilmesidir. Bunların dışında özellikle bakkal ya da market gibi işletmelerde çok fazla ürün olduğu için bazen fiyatlar karıştırılabilmektedir.

Bu tarz durumlarda barkod sistemi, işleri kolaylaştırmaya devam etmektedir. Barkod sistemi, kodlar üzerine kurulu bir yazılım olduğu için satış sırasında herhangi bir yanlışın yapılması pek mümkün değildir. Bu sayede işletme de doğabilecek hatalardan kaynaklı zarara uğramaz ve pratik bir şekilde hizmet vermeye devam eder.

https://www.youtube.com/watch?v=lJKB7Kg7z3U&ab_channel=arvesoft

Tüm bunlara ek olarak barkod sistemi sayesinde çalışanların sıkı bir eğitim almasına da gerek kalmaz. Barkod sistemi oldukça kullanışlı ve basittir. Bu sayede çalışanlar, bu sistemi kısa sürede öğrenerek hizmet vermeye devam edebilir.

Son olarak barkod sisteminin avantajları arasında envanter kontrolü de yer almaktadır. Barkod sistemleri sayesinde çok daha kolay bir şekilde envanter kontrolü yapılır ve bu sayede işletme, herhangi bir zaman kaybı olmadan hizmet vermeye devam eder.

Özet

Barkod sistemi nasıl kurulur tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Bu maddelerin en önemlisi müşteri hizmetidir. Barkod sistemi yazılımsal bir donanım olduğu için herhangi bir durumda sizlere mağduriyet yaşatmayacak, kaliteli bir şekilde müşteri hizmeti veren firmalar ile anlaşmanız sizlerin yapabileceği en iyi tercihtir. Eğer barkod sistemi ile alakalı eğitim almak isterseniz sizleri youtube kanalımızdaki eğitim videolarına bekleriz.

Barkod sistemi nasıl kurulur?

Barkod sistemi kurabilmek için gerekli ekipmanlara (yazılımsal ve donanımsal) sahip olmak gerekmektedir.

Barkod ne kadara kurulur?

Barkod sistemi fiyatları oldukça değişiklik gösterse de minimum 1000 TL diyebiliriz.

5/5 - (2 votes)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72