L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Barkod Sistemi İçin Gerekenler

Barkod Sistemi İçin Gerekenler

Barkod Sistemi İçin Gerekenler

Barkod Sistemi İçin Gerekenler

Barkod sistemi için gerekenler fazla bir donanım istemez. İşletmelerinize barkod sistemi kurmak sadece nakit değil aynı zamanda vakit de kazanmanıza oldukça yardımcı olmaktadır. Günümüz teknolojisinin gelişirken işletmelere kattığı en büyük faydalı araç barkod sistemidir. İşletmelerinizde barkod sistemi kullanmak vakit ve nakit kazancınızı maksimize ederek işletmenizin her zamankinden daha verimli çalışmasını ve kar etmesini sağlamaktadır.

Barkod sistemi için gerekenler bir elin parmağını geçmemektedir. Sizler işletmelerinize barkod sistemi kurarak vakit ve nakit kazancınızı kat ve kat arttırmaktasınız. Bu sistem özellikle ürünlerin stok sayısını takip etmede kullanıldığından dolayı çalışanlarınızın verimini kat ve kat arttırmaktadır. Çalışanlarınızın verimine bağlı olarak işletmenizin de verimi doğal yoldan artmaktadır.

Barkod Sistemi İçin Gerekenlerin Listesi

Barkod sistemi için gerekenlerin listesi eleman bakımından aslında fazla değildir. Günümüz şartlarında barkod sistemi bildiğiniz üzere işletmelerin vaz geçilmezi haline çoktan gelmiştir. Peki barkod sistemi için gerekenler nelerdir? Gelin aşağıdaki maddelerimize bakarak gerekenlere bakalım:

  • Bilgisayar, barkod sistemlerinin olmazsa olmaz öğelerinden bir tanesidir. Barkod etiketi tarandıktan sonra ürünle ilgili her bilgi anında bilgisayar ekranına düşmektedir. Ayrıca barkod sisteminin çalışmasını sağlayan barkod programı da yine bilgisayara indirilmektedir. Yani bilgisayar ya da benzeri bir cihaz olmadan barkod sistemi kurmak ve çalıştırmak aslında pek mümkün değildir. Bu nedenle de işletmelerin her şeyden önce bir bilgisayar temin etmesi gerekir.
  • Çok üst düzey bir işletme yönetmiyorsanız, giriş ya da orta seviye donanımlarında bir bilgisayar işinizi görecektir.
  • Yazıcı da tıpkı bilgisayar gibi artık barkod sisteminin olmazsa olmaz araçlarından biri haline gelmiştir. Barkod programı ile dizayn ettiğiniz barkodlar, basılmak üzere yazıcıdan geçmektedir. Yani dizayn ettiğiniz barkodları üretmek için bir yazıcıya ihtiyaç duyarsınız.
  • Burada da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, işletmenin ihtiyaç duyduğu tipte bir yazıcı almanız olacaktır. Yani üst düzey bir işletme yönetmiyorsanız, buna istinaden üst düzey bir yazıcı kullanmanıza da gerek yoktur. Öyle ki lazer ya da A4 yazıcı kullanarak da barkod üretmeye başlayabilirsiniz.
  • Barkod okuyucu cihaz, barkod etiketlerinin taranmasını ve ilgili bilgilerin bilgisayar ekranına yansımasını sağlamaktadır. Bilindiği gibi barkod etiketleri aslında bir nevi dijitaldir ve farklı cihazlar tarafından tarama yapılarak ilgili bilgiler kendisinden alınır. Bu noktada genelde çoğu işletme, etiketlerin taranması için barkod okuyucu cihaz kullanmaktadır.
  • İşletmenizin durumuna göre istediğiniz tipte bir barkod okuyucu cihaz temin ederek barkod sisteminin temel donanımlarını tamamlamış olursunuz. Yalnız burada barkod okuyucu cihazın alacağınız yazıcı tipiyle uygun bir şekilde çalıştığından emin olmanız gerekmektedir.
  • Bilgisayar, yazıcı ve barkod okuyucu cihazı temin ettikten sonra geriye tek bir şey kalıyor, o da bir barkod programı edinmek. Barkod programları, barkod oluşturmak, dizayn etmek ve üretmek adına büyük önem arz etmektedir. Aynı zamanda yine barkod programları sayesinde taranan barkod etiketleri hakkında bilgiler bilgisayar ekranına yansımaktadır. Yani bu noktada barkod programı, aslında barkod sisteminin en temel öğesidir demek mümkündür.
  • Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise işletmenize en uygun barkod programını bulmaktır. Bilindiği gibi birçok farklı barkod programı bulunur ve her programın özelliği farklıdır. Eğer üst düzey bir işletme sahibiyseniz, doğal olarak en donanımlı barkod programlarından birini kullanmanız gerekir. Eğer tam aksine üst düzey bir işletmeniz yoksa, basit barkod programları ile yolunuza devam etmeniz daha mantıklıdır.

Bu noktada pek de işinize yaramayacak daha donanımlı barkod programları tercih etmek, aslında gereksiz bir maliyet oluşturacaktır. Bu nedenle işletmenizin ihtiyaçlarını iyi belirlemeli ve kendinize en uygun programı bulmalısınız. Bunun için de demo barkod programları denemeyi düşünebilirsiniz.

Barkod Sistemi İçin Gerekenler
Barkod sistemi için gerekli olan barkod yazıcı, sistem için oldukça önemlidir.

İşletmenize En Uygun Barkod Programını Seçmek

Eğer barkod sistemlerini ilk defa kullanacaksanız, işletmenize en uygun barkod programını belirlemek biraz zor olabilir. Bu noktada işletmenizin ihtiyaçlarını bilmeli ve barkod programlarını araştırmaya başlamalısınız. Firmamız tarafından sunulan barkod programı, oldukça modern ve gelişmiştir. Tabii programı satın aldıktan sonra beğenmeme gibi durumların ortaya çıkması nedeniyle işletmenize en uygun programı seçmek için demo sürümlerine yönelebilirsiniz. İşletmeler için belirli başlı barkod uygulamaları bulunmaktadır.

Kontrol Edilme AralıklarıBarkod Programları
Günlük olarak kontrol edilmeliSağlık Sektörü
İki haftada bir kontrolü edilmeliHizmet Sektörü
Haftada bir kontrol edilmeliLojistik Firmaları
Barkod programları kontrol sıklığı

Yukarıda belirttiklerimiz özelleşmiş barkod programlarından yalnızca birkaçıdır. Bu programlar için ortama ücret düzeyi aynı olsa da değişiklik gösterebilmektedir.

Barkod Sistemi İçin Gerekenler
Barkod Sistemi İçin Gerekenler arasında bulunan barkod okuyucuunun görevini tabletiniz ile de yapabilirsiniz.

Demo Barkod Programı

Demo barkod programı kısa süreliğine ücretsiz bir şekilde sistemi ve barkod programını test edip kullanmanızı sağlamaktadır. Bu sayede programı ücretsiz bir şekilde kullanarak deneyimleyebilir ve edindiğiniz tecrübelere göre yola devam edebilir ya da farklı programlara göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=TC6fS_7qgdE&ab_channel=arvesoft

Hiçbir ücret ödemeden, bütçeyi zorlamadan ve gereksiz maliyet yaratmadan işletmenize en uygun barkod programını seçmenin en iyi yolu demo programlarıdır. Sizler de firmamızın sunduğu barkod programını denemek isterseniz, bizlerle iletişime geçerek demo sürümü talep edebilir ya da direkt olarak web sitemizden demo sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Deneme süresi bittikten sonraysa aklınızda kalan sorular için yine bizlerle iletişime geçmek size büyük fayda sağlayacaktır.

Ayrıca bakkal barkod sistemi 2023 adlı içeriğimize göt atmak isterseniz.

Özet

Barkod sistemi için gerekenler bir elin parmağını geçmemektedir. Bunlar; bilgisayar, barkod yazıcı, barkod okuyucu ve barkod programıdır. Unutmayın ki işletmenize barkod sistemi kurmak yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan birisidir. Barkod sistemi kullanmak size ve işletmenize vakit ve nakit kazandırma konusunda en önemli araçlardan birisidir. Aynı şekilde çalışanlarınızın da verimini arttırmak için adeta biçilmiş bir kaftan gibidir. Günümüzde sağlık sektörü, hizmet sektörü gibi ülkenin en büyük geçim kaynağı olan yerlerde kullanılan barkod sistemi sizin işletmenize de oldukça iyi gelecektir.

Barkod sistemi için neler gerekli?

Bir barkod sistemi kurmak isterseniz gerekli olan yapılar; barkod programı, barkod okuyucu ve tablet bilgisayardır. Bunun dışında fiş yazdırıcı ve okuyucu gibi destek ürünleri de gerekmektedir.

Barkod sistemi ne kadara mal olur?

Piyasayı incelediğimizde barkod sistemi kurmak ortalama olarak 1000 – 5000 TL bandında olup sahip olduğu özellik ve kullanılan parçaların durumuna göre fiyat değişmektedir.

5/5 - (1 vote)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72