L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Poşet Barkodu Sistemi

Poşet Barkodu Sistemi

Poşet Barkodu Sistemi

Poşet Barkodu

Poşet barkod sistemi, ülkemizde 1 Ocak 2019 yılı itibariyle başlayan ve 31 Mart 2019 tarihinde Resmi Gazete ile tam anlamıyla yürürlüğe giren, ticari işletmelerin naylon poşetleri ücretli olarak tüketicilere satılması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda ayrıca naylon poşetler üzerinde barkod numarası içermesi gerekmektedir. Bu sayede satışı yapılan her bir naylon poşet için devlete ödenmesi gereken vergi miktarı da belirlenmiş olacaktır.

Poşet Barkodu

Poşet barkodu, 31 Mart 2019 itibariyle tüm işletmelerin kesinlikle uyması gereken yükümlülükler arasında yer almaktadır. Bu nedenle işletmelerin uyacağı bu durum itibariyle naylon poşet üreticilerinin de yapması gereken bazı konular ortaya çıkmıştır. Poşet üreticileri de ürettikleri poşetlerde işletmenin barkod baskısı yapabilecek barkod numarası alanının oluşturmaları ve barkodlu olarak işletmelere sunması gerekmektedir. Bu sayede işletmelerin yükümlülüğü kolayca sağlanabilmektedir. Hizmet verenler tarafından dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur ve olası olumsuz bir durumda kullanmamanın cezası bulunmaktadır.

Poşet Barkod Sistemi
Poşet barkodu sistemi işletmeler için oldukça önemli bir konudur.

Poşet Barkodu Kullanmamanın Cezası

Poşet barkodu yapısının kullanılmaması nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bilgi Sistemi’nin bildirim ve beyanlarda yanlış/yanıltıcı beyanda bulunma durumunda 2872 sayılı kanunun 26. Maddesi gereği 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası bulunmaktadır. Bu konuda devlet birimleri ciddi ve kuralların getirdiği hükümlere tam uyulmasını talep etmektedir. Aksi takdirde herhangi bir usulsüzlükte direkt Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulmaktadır.

Poşet Barkodu İçin L10 Barkod Programı

L10 barkod programı, sektörde yüzlerce işletmenin bir numaralı işlemlerini kolaylaştıran destek araçlarından birisidir. Profesyonel yazılım ekibince özel olarak müşterilerin isteklerine göre tasarlanan barkod programımız sayesinde devlet tarafından poşet barkodu yükümlülüğünü kolaylıkla giderebilirsiniz. Satışını yapacağınız naylon poşetler kapsamında karşılıklı oluşturulan satış belgelerinde alınacak adetin gösterilmesi ve barkoda tabii olması adına barkod programı/yazar kasanızda gerekli düzenlemeleri yapabilir, bu süreci en iyi şekilde kolayca tamamlayabilirsiniz.

Süreç kapsamında izlenecek yol haritası, profesyonel L10 barkod programı yazılımı ve gerekli diğer sistem elemanları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Poşet barkodu nedir?

Poşet barkodu, 2019 Mart ayında alınan karar kapsamında poşetlerde yer alması gereken barkod yapısını ifade eden bir yükümlülüktür.

Poşet barkodu kullanmamanın cezası var mıdır?

Poşet barkodu kullanmamanın 2872 sayılı kanunun 26. Maddesi gereği 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası bulunmaktadır.

Poşet barkodu nasıl oluşturulur?

Naylon poşet üreticisi bir barkod programı yardımıyla ürettiği her bir poşete kolayca barkod yapısını entegre edebilmektedir.

Kaynak: https://l10barcode.com

5/5 - (1 vote)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72