L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

ABD Barkod Kodu

ABD Barkod Kodu

ABD Barkod Kodu

Amerika Barkod Kodu

ABD barkod kodu, dünyanın en önemli ticaret hacmini teşkil eden Amerika Birleşik Devletleri’nin ülke içerisinde üretilen ürünlerinde yer alan kodu temsil etmektedir. ABD ürünlerinin üzerinde yer alan barkod sayesinde ürünlerin tanımlanması ve takibi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Peki GS1 tarafından tahsis edilen ABD barkod kodu nedir, onu inceleyelim.

GS1’in Amerika barkod kodu olarak 0 – 13 ön eklerini belirlemiştir. Ayrıca bu ön ekler Kanada ile de ortak kullanılmaktadır. Kısaca 0 – 13 barkod numaralarını görürseniz ürünün Kuzey Amerika kıtasından çıktığını anlayabilirsiniz.

Kısaca ABD barkod kodu 0 – 13 barkod numaraları aralığında yer almaktadır.

ABD Barkod Kodu0 – 13
Kanada Barkod Kodu0 – 13
ABD ve Kanada barkod kodu ortak olarak 0 – 13 aralığındadır.

ABD Barkod Kodu Hangi Ürünlerde Bulunur?

ABD barkod kodu, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki perakende ürünlerin hemen hemen hepsinde bulunur. Bu sistem satış noktasında ürün tanımlamasını ve fiyatlandırmasını otomatikleştirerek satış süreçlerini hızlandırır ve hata oranını azaltır. Barkodların her bir bölümü ürünün üreticisini, ürünü ve bazen ürünün boyutunu veya rengini belirtmektedir. Bu nedenle de tüm ürün gruplarında kullanılmaktadır.

ABD Barkod Kodunun Bulunduğu Ürünler
ABD Barkod Kodunun Bulunduğu Ürünler

ABD ve Kanada dışında farklı ülkeler ve bölgeler için de benzer şekilde özel barkod önekleri bulunmaktadır. Bu uluslararası ticarette ürünlerin menşei hakkında hızlı ve net bilgi sağlamaktadır. Barkodla, modern ticaretin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olup hem işletmeler hem de tüketiciler için büyük önem taşımaktadır. Amerika Birleşik Devletleri barkod kodu da bu önemli işlevi yerine getirmektedir.

3/5 - (2 votes)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72