L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

TROY Kart Kime Ait?

TROY Kart Kime Ait?

TROY Kart Kime Ait?

TROY Kart Kime Ait

TROY kart kime ait sorusu, özellikle son günlerde yaşanan durumlardan dolayı oldukça önem kazanan sorular arasında yer almaya başladı. Yerli ve milli bir ödeme sistemi olan TROY’a vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Peki TROY kart kimin, TROY kart güvenli mi bu soruları cevaplayalım.

TROY Kart Nedir? TROY Kart Hangi Firma Tarafından Kurulmuştur?

TROY Kart Bankalararası Kart Merkezi A.Ş (BKM) tarafından kurulan ve aktif olarak işletilen kartlı ödeme sistemidir. Ayrıca TROY, Türkiye’nin ilk yerli kart markası olma özelliğine de sahiptir. 2015 yılında hayata geçirilen bu sistem Türkiye’de finansal teknolojiler alanında önemli bir ilk adım olarak kabul edilmektedir.

TROY temelde yerel ve uluslararası alışverişlerde kullanılan bir ödeme aracı olarak tasarlanmıştır. Türk bankacılık sektörünün ortak bir girişimi olan bu kart Türkiye’nin dört bir yanındaki ATM’lerde ve POS cihazlarında aktif olarak kullanılabilmektedir. Yalnızca Türkiye sınırları içinde değil aynı zamanda yurt dışında da geçerlilik kazanmak amacıyla uluslararası kart şemaları ile iş birlikleri geliştirmiştir.

BKM’nin bu girişimi, yerli teknoloji ve yerli sermayenin gücünü sergilemek açısından büyük bir öneme sahiptir. TROY Kart, Türkiye’nin kendi ödeme sistemini oluşturma yolunda attığı büyük bir adım olarak görülmektedir ve bu sayede ülke ekonomisine katkıda bulunma hedefine sahiptir.

TROY, Türkiye'nin ilk yerli kart markası olma özelliğine de sahiptir.
TROY, Türkiye’nin ilk yerli kart markası olma özelliğine de sahiptir.

TROY Kartın Sunduğu Avantajlar

Türkiye’nin ilk kartlı ödeme sistemi özelliğini taşıyan TROY’un sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. En önemlilerinden birisi kullanıcılarına daha düşük işlem ücretleri sunmasıdır. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için büyük bir fırsat olarak görülmekte ve onların maliyetlerini azaltmaya büyük yardımı olmaktadır.

Ayrıca TROY, kullanıcılarına çeşitli kampanyalar ve indirimler sunarak onların alışveriş deneyimlerini daha avantajlı hale getirmeyi hedeflemektedir. Düzenli olarak kampanyalar düzenleyen TROY Kart, kullanıcısı olduğu müşterilerini fazlasıyla memnun edebilmektedir.

TROY’un kampanyaları paylaştığı ilgili sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız

TROY Kart Güvenli midir?

Global olarak faaliyette olan ve yüzlerce ülkede geçerliliği olan TROY, rakipleri gibi güvenli kullanım imkanı sağlamaktadır. Kendilerinin en önemli misyonlarından birisi olan güvenlik konusundaki hassasiyetlerini tamamen kullanıcılarına yansıtabilmektedirler.

Gelişmiş güvenlik özellikleri, kart sahiplerinin bilgilerinin korunmasına yardımcı olmakta ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesine katkıda bulunmaktadır. Böylelikle hem bireysel müşteriler hem de işletmeler için büyük bir güvence kaynağıdır.

TROY kart, standart ve gerekli olan güvenlik sistemlerine sahiptir.
TROY kart, standart ve gerekli olan güvenlik sistemlerine sahiptir.

TROY Kart Nasıl Alırım?

TROY Kart, anlaşmalı olduğu devlet ve özel bankalar üzerinden kolaylıkla alınabilmektedir. Visa ya da Mastercard ile yapabildiğiniz tüm bankacılık işlemlerini TROY üzerinden de yapabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanızdan bankamatik veya kredi kartı alırken TROY altyapısını kullanmak istediğinizi belirtirseniz TROY Kart alabilirsiniz.

Özet

TROY Kart, Türkiye’nin kendi ödeme sistemi markası olarak Bankalararası Kart Merkezi A.Ş (BKM) tarafından kurulmuştur. Hem yerel ekonomiye katkıda bulunmakta hem de Türk tüketicilerine ve işletmelerine yeni ve modern ödeme çözümleri sunmaktadır. BKM’nin bu başarılı girişimi Türkiye’nin finansal teknoloji alanında kendi markasını oluşturma ve global pazarda rekabet edebilir hale gelme yolundaki önemli bir adımdır.

5/5 - (1 vote)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72