L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

Telefonla Barkod Okuma Nasıl Yapılır?

Telefonla Barkod Okuma Nasıl Yapılır?

Telefonla Barkod Okuma Nasıl Yapılır?

Telefonla Barkod Okuma Nasıl Yapılır

Telefonla barkod okuma, son zamanlarda sıklıkla sorulan sorular arasında yer alıyor. Çünkü barkodlar ürünlerin tanımlanmasına, stok takibine ve satış süreçlerinin otomatikleştirilmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bir barkod sistemi yapısını aynen mobil cihazınızda yapmanızı sağlar.

Günümüzde ise akıllı telefonlarla barkod okuma işlemi oldukça basit hale gelmiştir. Bu makalede siz değerli ziyaretçilerimize telefonla barkod okuma işleminin nasıl gerçekleştirildiğini adım adım açıklayacağız.

Telefonla Barkod Nedir?

Telefonda okutulan barkodlar ürünlerin tanımlanmasını sağlayan, genellikle dikey çizgilerden oluşan bir koddur. Barkodlar sayesinde ürünler telefondan daha hızlı ve hatasız bir şekilde taranabilir.

Telefonla Barkod Nedir
Telefonla Barkod Nedir

Birçok işletme ve bireysel kullanıcı, telefonla barkod okuma özelliğini sıkça kullanır. Bu özellik ile ürünlerin hızlıca tespit edilmesine ve bilgilere erişilmesine olanak tanır.

Telefonla Barkod Okuma Adımları

Telefonla barkod okuma adımları itibariyle oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken aşağıda yer alan adımları incelemeniz gerekmektedir:

  • Barkod Okuma Uygulaması İndirme
  • Uygulamayı Açma ve Barkodu Tarama
  • Barkod Bilgilerini Görüntüleme

Şimdi de tek tek bu adımları inceleyelim.

Telefonla Barkod Okuma Adımları
Telefonla Barkod Okuma Adımları

Barkod Okuma Uygulaması İndirme

Telefonunuzda barkod okuma işlevini kullanabilmek için öncelikle bir barkod okuma uygulamasına ihtiyaç duyarsınız. Google Play Store veya Apple App Store üzerinden birçok farklı barkod okuma uygulaması bulabilirsiniz.

Bu konuda da sizlere yardımcı olalım. Kullanırsanız işinizi kolaylaştıracak telefon barkod okuma uygulamaları arasındam QR & Barcode, ScannerBarcodi ve NeoReader’i tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz barkod okuma uygulamasını, telefonunuzun uygulama mağazasından (Google Play Store, Apple App Store vb.) indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı açın ve gerekli izinleri verin. Artık uygulamanız barkod okuma için hazır olacaktır.

Telefonla barkod okutma

Uygulamayı Açma ve Barkodu Tarama

Uygulamayı indirdikten ve telefonunuza kurduktan sonra, uygulamayı açın. Ekranın ortasında bir tarama penceresi göreceksiniz. Bu pencereyi okumak istediğiniz barkodun üzerine getirin. Uygulama barkodu otomatik olarak tanıyacaktır.

Burada teknik olarak uygulamanız barkodu tanıyarak sizi yönlendirme yapacaktır.

Barkod Bilgilerini Görüntüleme

Barkodu taradıktan sonra uygulama size barkodla ilişkilendirilmiş bilgileri gösterecektir. Bu bilgiler ürün adı, fiyatı ve diğer ilgili detayları içerebilir.

Doğrudan uygulama üzerinden inceleyebilir veya diğer platformlarda paylaşabilirsiniz.

Telefonla Barkod Okuma Avantajları

Telefonla barkod okumanın birçok önemli avantajı bulunmaktadır. Yukarıdaki adımları izleyerek sizler için büyük fayda sağlayacaktır. Bu avantajları listememiz gerekirse;

  • Telefonunuz her zaman yanınızdadır. Bu nedenle herhangi bir yerde hızlıca barkod tarama işlemi yapabilirsiniz.
  • Ayrı bir barkod tarayıcı cihazına yatırım yapmanıza gerek kalmaz.
  • Birçok barkod okuma uygulaması, sadece barkod okuma işleviyle sınırlı kalmaz.
  • Fiyat karşılaştırma, ürün incelemeleri gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Bunlar başlıca önemli avantajlardır. Daha detaylı avantajlara ulaşmak için telefonla barkod okuma işlemini siz gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonla Barkod Okuma Avantajları
Telefonla Barkod Okuma Avantajları

ÖZET

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte birçok işlemi akıllı telefonlarımız aracılığıyla gerçekleştirebiliyoruz. Telefonla barkod okuma da bu kolaylıklardan biridir. Barkod okuma uygulamalarını kullanarak, ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilir ve alışverişlerinizi daha bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72