L10 Barkod Sistemi

l10barcode eng

PTT Kargo Takip Barkod Numarasını Kaybettim

PTT Kargo Takip Barkod Numarasını Kaybettim

PTT Kargo Takip Barkod Numarasını Kaybettim

PTT Kargo Takip Barkod Numarasını Kaybettim

PTT kargo takip barkod numarasını kaybettim, son zamanların en çok aranan konuları arasında yer alıyor. PTT kargo hizmeti alanların PTT kargo takip barkod numarası ile kargonun ne zaman teslim edileceğine kolayca ulaşabilmektedir. Kısaca PTT kargo takip numarası, gönderilerinizi kolayca takip edebilmeniz için verilen bir barkod numarasıdır.

Ancak bazen bu numarayı kaybedebilir veya unutabilirsiniz. PTT kargo takip barkod numarasını kaybettiğinizde internet üzerinden doğrudan gönderi sorgulaması yapmanız mümkün olmayabilir. PTT’nin resmi internet sitesi veya e-devlet sistemi üzerinden kargo takibini yapabilmeniz için barkod numarası ve güvenlik kodunun girilmesi gerekmektedir​​.

PTT kargo takip barkodunu kaybederseniz yapmanız gerekenler
PTT kargo takip barkodunu kaybederseniz yapmanız gerekenler

PTT Kargo Takip Barkod Numarasını Kaybedilirse Yapılması Gerekenler

Eğer PTT kargo takip numaranızı kaybettiyseniz veya elinizde yoksa PTT Müşteri İlişkileri hattını arayarak isim ve soyisim gibi kişisel bilgilerinizle sorgulama yapabilirsiniz. PTT Müşteri İlişkileri hattı 444 1 788 numaralı telefondur. Bu numarayı arayarak kargonuzun güncel durumu hakkında bilgi alabilirsiniz​​​​.

Barkod numarası genellikle kargonun üzerinde yer alır. PTT bu numarayı kargonun göndericisi veya alıcısına SMS yoluyla da bildirebilir. Teknik aksaklıklar nedeniyle bu bilginin ulaşmaması durumunda göndericinin paket üzerindeki barkod numarasını alıcıya iletmek suretiyle takip işleminin yapılması sağlanabilir​​.

Özet

PTT kargo takip numaranızı kaybettiğinizde ya da elinizde olmadığında doğrudan PTT Müşteri İlişkileri hattını arayarak veya en yakın PTT şubesine giderek kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kargonuzun takibi için gerekli olan barkod numarasının, kargonun üzerinde yer aldığını ve bu numaranın 13 hane olduğunu unutmamak önemlidir. Bu numara ile PTT’nin resmi internet sitesinden ya da e-devlet üzerinden kargo takibi yapabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
L10 Barkod İçerik Ekibi

L10 Barkod İçerik Ekibi

Barkod ve otomasyon sistemleri üzerine ziyaretçilerimize bilgi vermek amacıyla hizmet ediyoruz.

Kategorilerdeki İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 552 692 06 72